Yhteystiedot

Savorakin laiturit valmistuvat Saimaalla ja jälleenmyyjäverkostomme kattaa koko Suomen

Laituritehtaamme ja oma laituritarvikemyymälämmme sijaitsee Rantasalmella, Teollisuustie 2:ssa. Voit olla meihin suoraan yhteydessä myynti@savorak.fi / 050 5894 840 (Tomi Kokkonen) tai voit lähettää laituriasiasi täyttämällä oheisen yhteydenottolomakkeen.

Ota suoraan yhteyttä rantapaikkaasi lähinnä olevaan jälleenmyyjään

Kartan alta löydät kaikkien heidän yhteystiedot kutakuinkin pohjoisesta etelään. 

OULU, KEMI, KUUSAMO & LAPPI
Seppo Rensujeff
Puh. 0400 322 017
seppo.rensujeff@oulunporrastalo.fi
***
Oulun Porrastalo
Tapsitie 6, 90620 Oulu
www.oulunporrastalo.fi

KOKKOLA, RAAHE, VAASA & VIITASAARI
Timo Sillanpää
Puh. 020 7569911
myynti@mokkielama.fi
***
Mökkielämä.fi
www.mökkielämä.fi

KAAVI
Olli Nykänen
Puh. 0400792268
olli.nykanen@k-rauta.fi
***
K-Rauta Kaavi / ON Rauta Oy
Kaavintie 5, 73600 Kaavi
www.k-rauta.fi/kaupat/kaavi/

POHJOIS-KARJALA & JOENSUU
Jorma Kekäläinen
Puh. 0400 379 491
lesconsult@luukku.com
***
Lesconsult Oy
Pirkkasentie 1 B, 80710 Lehmo
www.lesconsult.fi

ÄHTÄRI & VIRRAT
Miikka Karilainen
Puh. 0400268448
myynti@karilainen.fi
***
Karilainen Oy
Kisällintie 1, 63700 Ähtäri
www.karilainen.fi

VARKAUS, KUOPIO, HEINÄVESI & SUONENJOKI
Jorma Markkanen
Puh. 040 5126703
myynti@rantarakentaja.fi
***
Saimaan Rantarakentaja
Kauppakatu 14, 78200 Varkaus
www.rantarakentaja.fi

PIEKSÄMÄKI
Tomi Parviainen
Puh. 0400578431
tomi.parviainen@ysirauta.fi
***
Rakennustarvike Ysirauta /  Rautanet Pieksämäki
Helmintie 1, 76150 Pieksämäki
http://www.ysirauta.fi/

SAVONLINNA & RANTASALMI
Tomi Kokkonen
Puh. 0505894840
myynti@savorak.fi
****
Savorak Laiturit Oy
Teollisuustie 2, 58900 Rantasalmi
www.savorak.fi

JUVA
Veli Maaranen
Puh. 050-5569504
veli.maaranen@kisara.fi
***
Kisara Oy
Tirrolantie 1, 51900 Juva
www.kisara.fi/

JOUTSA
Kari Kuurne
Puh. 0400 252 801
kari@ovisepat.fi
***
Ovisepät Oy
Teollisuustie 20, 19650 Joutsa
www.ovisepat.fi

HEINOLA, KOUVOLA, MIKKELI, MÄNTYHARJU, PUUMALA & HIRVENSALMI
Juha Hytönen
Puh. 0456747785
myynti@laatulaituri.fi
***
Suomen Laatulaituri
Huruksentie 2, 52510 Hietanen
www.laatulaituri.fi

LAHTI, JYVÄSKYLÄ, KUHMOINEN, PIRKANMAA, PÄIJÄT-HÄME & KESKI-SUOMI
Mika Markkanen
Puh. 0400703366
myynti@seravin.fi
***
Seravin Oy

LAPPEENRANTA, SAVITAIPALE, LEMI, TAAVETTI & LUUMÄKI
Pekka Rautio
Puh. 0503063611
pekka.rautio@raukem.fi
***
Rau-Kem Oy
Eteläkatu 8, 53500 Lappeenranta
www.raukem.fi/

TOTTIJÄRVI , SASTAMALA & NOKIA
Mauri Honkiniemi
Puh. 044 5669955
info@lepolaiturit.fi
***
HPH-Huoltopalvelu Honkiniemi
Levontie 131, 37310 Tottijärvi
www.lepolaiturit.fi

IMATRA
Toni Rämö
Puh. 0503602952
vuoksenruuvi@elisanet.fi
***
Vuoksen Ruuvi ja Autotarvike Oy
Torikatu 6, 55800 Imatra
www.vuoksenautotarvike.fi

HAMINA, KOTKA & VIROLAHTI
Puh. 0451724339
marko.penttila@kaakonmeripalvelu.fi
***
Kaakon Meripalvelu
Koivistonkatu 6, 49400 Hamina
www.kaakonmeripalvelu.fi

LOVIISA & PYHTÄÄ
Pekka Bergström
Puh. 0415487090
pekka@pekabe.fi
***
Pekabe Oy
Porvoonkatu 5, 07900 Loviisa
www.sahkoloviisa.fi

HELSINKI, ESPOO & PORVOO
Tom Hynynen
Puh. 0405244038
info@merityöt.fi
***
T & T Merityöt Oy
Meripellontie 11, 00910 Helsinki
www.merityot.fi

TURKU, NAANTALI, VALKUA & RAUMA
Kim Varjo
Puh. 040 556 5501
kim@marinetarvike.fi
***
Suomen Marinetarvike Oy
https://marinetarvike.fi

LOHJAN JA SALON SEUTU & KEMIÖNSAARI
Marko Jalonen
Puh. 0400 825400
marko.jalonen@salonmjrakennus.fi
***
Salon MJ-Rakennus Oy
Kylänpääntie 12, 24100 Salo
www.salonmjrakennus.fi

KEMIÖNSAARI & TAALINTEHDAS
Julian Ruiz
Puh. 0405956794
jr@jrmarineservice.fi
***
J.R. Marine Service Oy
Rosendal läntinen 2, 25860 BJÖRKBODA, Kemiönsaari
www.jrmarineservice.fi

NAUVO, PARAINEN, KORPPOO & HOUTSKARI
Mikael Asplund
Puh. 0404813995
asplund.mikael@gmail.com
***
Saariston Mökkipalvelut
www.saaristonmokkipalvelut.fi

Klikkaa selailemaan Savorak Laiturit 2019 -digiesitettä!